Existuje dokonalá podprsenka?

 

Brafittin - alebo umenie vybrať si dokonalo padnúcu podprsenku, získava čoraz viac na popularite.Vyberáme už nielen veľkosť, ale aj strih v závislosti od tvaru poprsia, príležitosti a typu oblečenia, pre ktoré je podprsenka určená. Dôležitý je taktiež materiál, z ktorého je podprsenka vyrobená. Tu je náš sprievodca základnými strihmi a hodotenie najkvalitnejších materiálov.

Čo na začiatok?

Pre násťročné s dospievajúce dievčatá je ideálna podprsenka mäkká, ktorá vďaka svojmu strihu umožňuje prirodzený rast pŕs. Nemá žiadne kostice, vložky alebo ďalšie výstuhy, vďaka ktorým môže dôjsť k deformácii alebo opozdeniu rastu poprsia. Mäkká podprsenka má košíček v tvare dvoch trojuholníkov a nastaviteľné ramienka. Dobrá podprsenka by mala byť mäkká, pohodlná, nie príliž tesná, vyrobená s prírodného materiálu ako je bavlna.

 

Skryť nedokonalosti, ale ako?

To čo jedny cítia ako komplex, pre druhé je iba snom. Veľkosť pŕs je pravdepodobne jedným z najväčších dilem súčasných žien a zároveň veľkou výzvou pre brafitterky. Našťastie majú výrobcovia dostatok nápadov, ako tieto problémy napraviť. Na pomoc malým prsiam sa ponáhľajú tak dlho známe popdrsenky push up, ktoré ich vedia zdôrazniť, pekne ich modelujú, nadvihnú a poprsie opticky zväčšia. Okrem toho sú niektoré vybavené kapsulami, do ktorých sa vkladajú zvláštne vložky z bavlny alebo silikónu. Nedávno sa objavili na trhu so spodným prádlom tiež podprsenky typu "magic up", ktoré vďaka špeciálne tvarovanému vnútornému košíčku, dokážu prsia zväčšiť až o 2 rozmery! Švíky ramienok sú ukryté pod hladkým materiálom, takže si ju môžete obliecť naakúkoľvek príležitosť bez ohľadu na typ vrchného oblečenia.

LORMAR Double

A čo so ženami, ktoré majú veľké prsia? Vo svete spodného prádla sa nájdu podprsenky aj pre ne. Ženy, ktoré majú bohaté poprsie, by si mali vyberať mäkké podprsenky s kosticami a širokými ramienkami, ktoré prisa krásne nadvihnú a podoprú. Dokonalým riešením sú tiež podprsenky s vystuženými tavarovanými košíčkami, zodpodevajúce stavbe pŕs. Nie tie, ktoré prsia opticky zväčšia, ale ich držia na svojom mieste.

Pre zvláštnu príležitosť

Najslávnejšia podprsenka pre zvláštnu príležitosť je bardotka s odnímateľnými ramienkami, ktorú si môžeme obliecť pod trička a šaty s holými ramenami.

LORMAR vip

Vďaka vystuženému košíčku a silikónovému pásiku umiestnenému vo vnútri košíčku je podprsenka veľmi stabilná, neposúva sa a súčasne dodáva poprsiu dokonalý tvar. S meniacou sa módou a stále odvážnejšími výstrihmi začali ženy potrebovať niečo viac ako bardotku. Odkrytý chrbát, asimetrické výstrihy a odvážne strihy donútili výrobcov spodného prádla vysporiadať sa s novou úlohou. Tak vznikli viacúčelové podprsenky: s prepínacími ramienkami, silikónovými chrbátmi, so silikónovými vkladkami, netypickým zapínaním. A to všetko len preto, aby sa žena mohla cítiť v každej situácii komfortne.

JULIMEX BS01JULIMEX BS 02 aJULIMEX PS 01JULIMEX BS 02SIELEI 1590LORMAR Gelplussielei 1568Neviditeľná nalepovačka BS 01BS 04a

Podprsenka budúcnosti

Je ťažké si predstaviť, na čo iného môžu výrobcovia spodného prádla ešte prísť, pokiaľ chcú udržať krok s premenami žien, ich telami a kreáciami. Vznikne niekedy ideálna podprsenka plniaca všetky vyššie uvedené funkcie? Alebo sa vrátime k prírode a budeme používať iba jednoduché podprsenky zo vzdušných materiálov?

Materiál, alebo nieje bavlna ako bavlna

Kvalita materiálu, s ktorého bolo spodné prádlo vyrobené, je stejne dôležitá ako jeho štýl a design. Pri pohľade na visačku najčastejšie vyberáme bavlnu bez premýšľania nad jej pôvodom alebo procesmi, akými prešla pred využitím na spodné prádlo alebo iné súčasti odevu. Aby sme mohli posúdiť kvalitu bavlny, mali by sme si dať pozor na také parametre ako čistota vlákien, jemnosť, trvanlivosť farbenia a stupeň zrážlivosti. Výrobcovia značiek na visačkách málokedy o takýchto vlastnostiach látok informujú, pretože tieto pojmy potencionálnym zákazníkom nič nehovoria. Zvláštnu pozornosť by sme mali venovať tiež označeniam často pripojovaným k visačkám napr.bio-wash, pima bavlna, ktoré sú zárukou najvyššej kvality a trvanlivosti materiálu. Funkčné vlastnosti bavlnenej tkaniny zvyšuje použitie alestomerového vlákna (spandex), ktoré sa vyznačujú veľmi dobrými úžitkovými hodnotami. Vlákno zušľachťuje bavlnu tým, že zvýši jej trvanlivosť aflexibilitu (nevyťahuje sa po praní), čo je zvlášť dôležité v prípade spodného prádla. Obsah týchto vlákien v spodnom prádle zaručuje pohodlie a slobodu pohybu, perfektnú priľnavosť, stálosť tvaru aj po opakovanom praní. Zaisťuje výrobkom pružnosť, bez toho aby ich pripravovalo o ich prirodzené vlastnosti. Tiež poskytuje pocit mäkkosti a pohodlia bez prílišného zbytočného tlaku.

Materiály pre náročné

Stále častejšie sú na výrobu spodného prádla používané také materiály technologicky vyspelé, ktoré sú vytvorené pre zaistenie všetkých potrieb pokožky a maximálneho pohodlia. V posledných rokoch stúpla v tejto oblasti veľmi popularita modalu. Je to celulózne vlákno, ktoré je charakteristické svojou mäkkosťou a jemnosťou aj po mnoho vypraniach. Jeho pružný povrch nezadržuje žiadne nečistoty z vody ani pracie prostriedky. Často sa nazýva /soft skin", pretože je veľmi jemný a príjemný na dotyk.Modal je tiež materiálom "vzdušným". Pýši sa hydroskopickými vlastnosťami, má dokonalú schopnosť absorbovať a odvádzať vlhkosť, čo umožňuje rýchle schnutie. Výroba modalu je ekologická.

SIELEI 1634

Ďalším obľúbeným materiálom pre výrobu spodného prádla je mikrovlákno (nazývaný tiež mikrofáza). Tá sa skladá z vlákien polesteru a polyamidu. Jedno vlákno mikrofázy je jemnejšie než najjemnejšie vlákno hodvábu. V praxi to znamená dokonalú ľahkosť a jemnosť materiálu, ktorý sa tak stáva nežným pre našu pokožku. S ohľadom na stále rastpúce ceny bavlny na svetových trhoch a technologické postupy pri výrobe vlákien príjemných našemu telu, je bavlna samotná ohrozovaná stále väčšou konkurenciou. Čas nám ukáže či budú nové materiály s univerzálnymi vlastnosťami schopné zastúpiť doposiaľ bezkonkurenčný cotton.

Menu