Vyberáme spodnú bielizeň pod priehľadné šaty

Vybrať správnu spodnú bielizeň pod priehľadné šaty nie je jednoduché.

Na jednu stranu, keď sa pozriete na modelky na mólach módnych prehliadok, niektoré vyzerajú v tých priehľadných blúzkach a vanúcich šatách úžasne. Na druhú stranu, priehľadné oblečenie môže vyznieť nevhodne, ak je nosené nedbalo. A spodná bielizeň tu zohráva dôležitú rolu.

Prvá a najdôležitejšia vec je rozhodnúť sa, čo chcete ukázať a ako to ukázať. Budete mať na sebe ultra priehľadnú blúzku a šaty, nepriehľadné oblečenie s priehľadnými panelmi alebo niečo z polopriehľadného materiálu?

Ultra priehľadné materiály vyžadujú dobré pokrytie pod nimi. Bandážová podprsenka je veľmi populárna medzi celebritami, ktoré si rady obliekajú priehľadné šaty. Je jednoliata bez provokatívnych čipkovaných detailov a ešte aj veľmi hladká. V prípade rozhodnutia obliecť si bandážovú podprsenku vyberte si rovnakú alebo harmonizujúcu farbu, aby sedela k vašim priehľadným šatám či blúzke.

Čo sa týka farieb, existuje niekoľko pravidiel: zatiaľ čo je v poriadku nosiť čiernu spodnú bielizeň pod biele šaty, opačne to v poriadku nie je. Kontrasty sú ok, ale ak si nie ste istá, či budú dve vybrané farby k sebe ladiť, rozhodnite sa pre telovú farbu spodného prádla alebo rovnakú farbu, ako máte oblečenie.

Ak máte na oblečení priehľadné panely v hornej časti, vezmite si podprsenku bez ramienok, krytky na bradavky alebo podprsenku telovej farby. Ak sú priehľadné panely v dolnej časti, vyberte si nohavičky telovej farby, C-strnky alebo neviditeľné spodné prádlo. Ak majú vaše šaty priehľadnú časť vzadu (ako Kate Bosworth na fotografii hore), oblečte si podprsenku bez zadného zapínania alebo samodržiacu nalepovaciu podrpsenku, aby vzadu nebolo nič vidieť.

Čo treba zvážiť: príliš odhaľujúce oblečenie takmer vždy vedie k módnemu faux-pas, najmä na verejných akciách či párty. Ultra priehľadné oblečenie je vhodné do spálne, pretože vytvára atmosféru tajmného očakávania. Najlepšie je vybrať si polopriesvitné  oblečenie alebo šaty s priehľadnými časťami. Tak sa nebudete ani na verejnosti cítiť nahá.

Menu