Typy spodnej bielizne

Dámska spodná bielizeň:

Podprsenka - dokáže to, po čom mnohé ženy túžia - ľahko zmeniť tvar či veľkosť poprsia. Obľúbené sú push-up podprsenky, ktoré vďaka výplni dokážu prsia nadvihnúť a vytvoriť dojem väčšieho poprsia. Vyrábajú sa napríklad gélové podprsenky s gélovou výplňou.  Variabilné, multifunkčné podprsenky sú také, ktoré možno prispôsobovať oblečeniu. Šaty s odhaleným chrbtom či príliš úzke ramienka na tope preto nie sú žiadny problém. Pri týchto podprsenkách je možné zaviazať ramienka rôznymi spôsobmi, vymeniť ich alebo celkom odopnúť. Bezšvová, hladká podprsenka je zas taká jemná, že ju zákazníčka na tele takmer necíti.

Športová podprsenka je tiež jemná a ľahká, aby neprekážala pri športe, no zároveň pevne drží prsia. Minimizer podprsenka je určená „obdareným" dámam, ktoré chcú svoje poprsie opticky zmenšiť. Silikónové podprsenky: vhodné pre večerné šaty a odvážne topy. Sú priesvitné alebo telovej farby, prípadne pokryté farebnou látkou. Zaujímavá je podlepovacia podprsenka pod prsia, teda akési dva priesvitné pásy, ktoré poprsie nadvihnú.

Veľmi žensky vyzerá korzet, podväzky s podväzkovým pásom. Dámy môžu nosiť aj tielko, ktoré je priliehavé a bez rukávov, so širšími ramienkami. Košieľka je na rozdiel od tielka voľnejšia a má úzke ramienka. 

Spodnička: voľná bielizeň sukňového strihu. Sťahovacia spodnička má zoštíhľujúci efekt a pekne tvaruje postavu.  

Nohavičky: Každý si pod týmto slovom predstaví pekný kúsok dámskej spodnej bielizne, niekto klasické bavlnené nohavičky, iný zas tangá. Povedali by ste však, že existuje oveľa viac druhov nohavičiek? Pre tento malý kúsok látky existuje vo svete množstvo rôznych pomenovaní a veľa rôznych delení. Preto nie sú nohavičky ako nohavičky. I keď rozdiely sú pre bežného zákazníka asi zanedbateľné...

Vyrábajú sa z celej škály materiálov - saténové, hodvábne, bavlnené, nylonové, čipkované, latexové, kožené, háčkované, z lycry či polyesteru. V britskej angličtine, v Írsku, v južnej Afrike, Indii a na Novom Zélande sa nohavičkám hovorí knickers. V USA a Kanade sa používa termín panties. Ak by sme vychádzali z angličtiny, bolo by delenie nohavičiek nasledovné:

Briefs (nohavičky) je pomenovanie najmä pre vysoké nohavičky. Siahajú do pása, resp. tesne pod pupok a zakrývajú celú zadnú časť tela. Zo všetkých druhov sú najplnšie, spotrebujú najviac látky. O niečo užšie pri slabinách sú tzv. francúzske nohavičky. Boyleg alebo boyshorts (panty nohavičky) boli navrhnuté podľa mužskej spodnej bielizne. Sú rovné, nie vykrojené. Pripomínajú priliehavé šortky. Známe sú aj zoštíhľovacie, tvarujúce nohavičky vyrobené zo strečového materiálu. Hipsters (bedrové nohavičky) sú nízke, položené na bokoch a zvyknú mať pri bokoch pásik napríklad z čipky. Bikiny nohavičky sú tiež bedrové nohavičky, no látka na stranách je užšia (bez pásika). Stringá sú vzadu úzke, ale sčasti predsa len zakrývajú zadok. Je ich viacero druhov, môžu mať napríklad vzadu len úzku šnúrku a v hornej časti môžu byť spojené s lemom, trojuholníčkom z látky.  Tangá odhalia zo všetkých druhov najviac. Vzadu je len úzky, takmer neviditeľný pásik. Na bokoch aj vpredu je iba kúsok látky, ktorý pokrýva len to najnutnejšie. 

Body: pre celé telo je určené body, priliehavá spodná bielizeň bez nohavíc, s dlhými, krátkymi rukávmi alebo bez rukávov. Kombiné je spojenie košieľky a spodničky v jednom.

Pánska spodná bielizeň

Pri mužskej spodnej bielizni je delenie takmer totožné s delením pánskych plaviek. Teda slipy, šortky, bermudy, tangá. Na hornej časti tela môžu páni nosiť tielko alebo tričko s krátkym či dlhým rukávom. V zimnom období príjemne zahrejú podvliekacie nohavice s rázporkom.  

 
Súprava LORMAR Charmant 80B + ... | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Súprava LORMAR Charmant 80B + ...

 33,80 €    23,80 €
 
Podprsenka LORMAR Susan | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka LORMAR Susan

 20,90 €    10,00 €
 
Košielka PIGEON P52 Taylor | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Košielka PIGEON P52 Taylor

 33,00 €    10,00 €
 
Podprsenka SIELEI 2448 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka SIELEI 2448

 24,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 02 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 02

 12,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 01 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 01

 13,90 €    10,00 €
 
OBSESSIVE Police dress | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

OBSESSIVE Police dress

 39,90 €    15,00 €
 
LIVCO CORSETTI Celestyne | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

LIVCO CORSETTI Celestyne

 23,00 €    10,00 €

Menu