Tangá hlásia ústup!

Koniec šnúrkam vykúkajúcim z nohavíc?

 

Obchodné výsledky výrobcov prádla hovoria jasne. Záujem o tangá stále viac klesá. Zmizne tento fenomén nadobro z našich prádelníkov? A škodí vlastne nášmu zdraviu, ako sa traduje?

 

 

Tenký prúžok látky obopínajúci pas úzkym pruhom látky vpredu a odhaľujúci zadok vzadu snáď nechýba v bielizníku žiadnej ženy. Hlavným zmyslom tohto typu nohavičiek je nenarušiť líniu zadočku, do ktorého by sa zarezával lem nohavičiek. Boom tohto nepatrného kusu prádla v poslednej dobe vytláčajú nové trendy. Miniatúrne prúžky látky, ktoré sa nepríjemne zarezávali do zadných partií, výrobcovia bielizne nahradili modelmi z veľmi tenkých materiálov. Do popredia sa dostávajú strihy, ktoré dokonale obopnú siluetu, ale nikde neškrtia. Módny diktát i záujem zákazníčok jednoznačne ukazuje výrazný odklon od nohavičiek zvaných tangá. Aj mladé zákazníčky sa viac orientujú na módnejšie strih nohavičiek zvaný panty alebo na rafinovanú variant tzv. francúzske tangá. Tá ďalej konštatuje, že celý odhalený zadoček si môžu dovoliť naozaj len ženy s dokonalým pozadím. Celkovému dojmu rozhodne pomôže, keď zadoček rafinovane len z polovice vykukuje z pekne vykroužených oblúčikov nohavičiek. Tie totiž opticky predĺžia nohy a zadoček zmenší. Ďalší módny trend v bielizni hlási návrat o niekoľko desiatok rokov naspäť. „Tangá síce majú veľký boom za sebou a naozaj trendy bielizeň strihovo zavádza skôr do 50. rokov. Avšak u spodkov ešte viac ako u zvrškov platí, že žena by mala nosiť, čo je jej pohodlné. Ak sa necítite príjemne vo vysokých retro nohavičkách s krajky, noste si pokojne ďalej tangá, "radí štylista a módny poradca.

 

Hoci sú teda tangá z hľadiska trendu na ústupe, stále tu zostáva dopyt po ich funkcii, ktorou je skryť bielizeň aj pod najtenším materiálom. Výrobcovia však ponúkajú znesiteľnejší alternatívu nohavičiek v podobe braziliek.

LORMAR DandyLORMAR Felicita

Podobnú službu ako tangá vám prinesú napríklad nohavičky s dvojitým zadným dielom bez lemovacích gúm, alebo nohavičky s čipkovaným zadočkom. Ďalší variant sú nohavičky s lepenými švami. Lekári tangá radi nemajú. Miniatúrny kúsok bielizne nie je len tŕňom v oku mnohých estetikom. Tiež lekári nehodnotia tangá príliš pozitívne a to aj napriek tomu, že žiadna odborná štúdia o negatívnom vplyve na naše zdravie zatiaľ vydaná nebola. Priama súvislosť medzi nosením tohto prádla a mykózou neexistuje, avšak jedným dychom treba povedať, že tangá sa nosia často pod tesné nohavice. Väčšina tohto oblečenia spôsobuje zvýšenie teploty a v lete potom často zaparenie v oblasti genitálií. Tým dochádza k narušeniu súčasného prostredia v pošve, lebo ako je známe, mykózy všeobecne majú "radi" vlhko a teplo. Rovnako tak pôsobí tangá tým, že pri ich nosení dochádza veľmi jednoducho k zaneseniu črevných baktérií do pošvy a tým k infekcii, ktorá má opäť za následok zníženie imunity. To je vlastne vo svojom konečnom dôsledku príčinou pomnoženiu mykóz a napokon aj všetkých ostatných mikroorganizmov, spôsobujúcich pošvové zápaly, "hovorí gynekológ a pôrodník.

 

Letí plné pozadie

V súčasnosti sa mení aj trend kriviek ženských zadočkov. Po prsných implantátoch sa túžba po dokonalosti posúva nižšie a to v podobe okrúhlych zadočkov juhoamerického typu. Pociťujú tento trend aj slovenské plastické kliniky? "Kým v Európskych krajinách a súčasne aj v Spojených štátoch sú s určitými módnymi výkyvmi považované za ideálne ženské miery 90-60 - 90, pre juhoameričanov býva spodnej miera väčšinou ideálne výrazne, ale výrazne väčšie. Skrátka mohutnejší a oblé pozadie žien sa v týchto krajinách páči mužom ďaleko viac než u nás, "komentuje trendy vo svete plastický chirurg Svatopluk Svoboda. Aj preto vraj aj niektoré ženy v týchto krajinách využívajú možnosti plastické chirurgie a nechávajú si svoje zadočky zväčšiť a zaobliť pomocou silikónových implantátov. "Do našich krajov ale zatiaľ tieto móda nijako výrazne neprenikla a domnievam sa, že nejaký výrazný boom veľkých zadku nás v dohľadnej dobe nečaká," dodáva Svoboda.

 

 

Info: pre Idnes.cz autor: Marta Žurková

Ďalšie produkty

 
Tangá  LORMAR Carezza | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Tangá LORMAR Carezza

 8,00 €    4,00 €
 
Tangá  LORMAR Pura | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Tangá LORMAR Pura

 7,90 €    3,95 €
 
Tangá GAIA GF 322 VIVIAN | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Tangá GAIA GF 322 VIVIAN

 10,90 €    5,45 €
 
Tangá INFIORE Onice | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Tangá INFIORE Onice

 9,50 €    4,75 €
 
Súprava LORMAR Charmant 80B + ... | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Súprava LORMAR Charmant 80B + ...

 33,80 €    23,80 €
 
Podprsenka LORMAR Susan | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka LORMAR Susan

 20,90 €    10,00 €
 
Košielka PIGEON P52 Taylor | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Košielka PIGEON P52 Taylor

 33,00 €    10,00 €
 
Podprsenka Lormar GLOSS | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka Lormar GLOSS

 21,90 €    11,90 €
 
Podprsenka SIELEI 2448 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka SIELEI 2448

 24,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 02 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 02

 12,90 €    10,00 €
 
OBSESSIVE Rebeca corzet | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

OBSESSIVE Rebeca corzet

 34,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 01 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 01

 13,90 €    10,00 €
 
OBSESSIVE Police dress | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

OBSESSIVE Police dress

 39,90 €    15,00 €

Menu