Spodná bielizeň

Spodná bielizeň

Krásna a sexi spodná bielizeň je základom každého ženského šatníka. Už naše babičky dobre vedeli, že spodná bielizeň je dôležitejšia, než sa na prvý pohľad môže zdať.  Vyberte si trendy podprsenku, nohavičky alebo sexi košieľku, ktorou príjemne prekvapíte svojho partnera.

leilieve 520sielei 1568BS 01krisline porcelaine

Spodná bielizeň má plniť nielen svoje prvotné funkcie, t. j. udržať v teple a čistote, ale tiež tie druhotné. V spodnej bielizni by si každá žena mala pripadať čo najviac sexi a príťažlivo. Každá žena má na spodnú bielizeň špecifické požiadavky, niektoré dávajú prednosť jemným prírodným látkam, iné extravagancii a tak môžete menovať ďalej. Spodná bielizeň, ktorú si môžete prehliadnuť v našom eshope je výberom z aktuálnych kolekcií známych svetových značiek, ktoré nie sú prísľubom len dobrého mena, ale aj skutočnej kvality a dôrazu na vzhľad.

Pri výbere spodnej bielizne dbajte na to, aby spĺňala požiadavky, ktoré sú pre vás na prvých miestach. Zásadou číslo jeden je spodnú bielizeň vždy dobre vyskúšať. K veľkým chybám dochádza najčastejšie pri výbere podprseniek. Preto sme pre vás pripravili malú encyklopédiu podprseniek, vďaka ktorej si určite vyberiete nielen správny druh, ale si ešte viac uvedomíte priority, ktoré od spodnej bielizne očakávate.

 

triola 22639Základným typom je podprsenka s plným košíčkom, ktorá zakrýva väčšiu časť pŕs a zaručuje väčšie spevnenie než iné druhy. Nemali by sme od nej požadovať špeciálne efekty, pretože by mala plniť hlavne úlohu „pohodlnej podprsenky“, čo je v tomto prípade najdôležitejšie.

 

 

 

queen krislineBardotka sa hovorí podprsenke tzv. balconette. Typické sú pre ňu široko rozostavané ramienka, je  minimálne zabudovaná. Efekt, ktorý tým získame, je vyzdvihnutie a úplné zaokrúhlenie vrchných partií pŕs, tak akoby boli položené na tácke alebo akoby boli podopreté „balkónovou balustrádou“.

 

 

 

demi cupPodprsenka s takzvaným polovičným košíčkom (z angličtiny demi cup) je veľmi populárna. Je možné ju rozpoznať podľa čiastočne vykrojených košíčkov, ktoré majú za úlohu podoprieť vrchnú časť pŕs. Zakrýva prsia menej ako plný košíček, ale viac ako bardotka. Košíčky sú vybavené kosticami a vystužené sú väčšinou len z polovice. Tento sexi strih je veľmi vhodný do hlbokých štvorhranných výstrihov.

 

 

lormar spumaNevystužená podprsenka sa tiež vyrába v niekoľkých strihoch a typoch. Zabezpečuje len minimálne spevnenie, preto sa hodí najviac na malé alebo veľmi pevné prsia a na šport alebo na spanie.

 

 

 

lormar extragelDo kategórie podprseniek zväčšujúcich objem je možné zahrnúť všetky typy, ktoré ponúkajú ilúziu veľkého poprsia. Zväčšujúce prvky sú integrálnou súčasťou podprsenky, ktoré vytvárajú skôr optický efekt než kedysi vkladané rôzne výplne.

 

 

  

krisline porcelaineTvarovaná podprsenka má formované alebo šité košíčky vyrobené z molitanu, ktoré zaručujú správne uloženie a tvarovanie pŕs. Vystlanie zlikviduje nevzhľadné odtlačenie prsných bradaviek. Košíčky tohoto typu nezväčšujú prsia opticky, ale tvoria oválny a symetrický tvar.

 

 

 

lormar mousseObdobou tejto podprsenky je tvarovaná bezšvová podprsenka. Je tepelne formovaná, čo mení rovný tvar materiálu na vypuklý tvar košíčka. Tento strih je ideálny na nosenie pod tričko či iné hladké a priliehavé topy.

 

 

 

sielei 1676Aj typ podprsenky push-up sa zrodil preto, aby vytvoril pocit väčšieho a plného poprsia. Táto podprsenka s kosticami zvýrazňuje poprsie tým, že ho zdvíha dohora. Košíčky obsahujú vankúšiky (ktoré sa dajú buď vybrať, alebo sú pevne všité), umiestnené v určitom uhle.

 

 

triola 22000Podprsenka s košíčkami vyrobenými klasicky z menších dielov musí byť vyrobená tak, aby dokonale tvarovala oblý tvar pŕs. Košíček tvoria najmenej dva diely, zhodne so zásadou, že čím viac švov, tým je spevnenie väčšie.

 

 

 

alles padmePodprsenka na zapínanie vpredu, ako je patrné už z názvu, má zapínanie medzi prsiami. Veľmi to uľahčuje jej obliekanie a vyzliekanie. Bohužiaľ, jej mínusom je nemožnosť regulácie a tá je často, hlavne ak je materiál pružný, potrebná.

 

 

 

lormar gelplusPodprsenka s odnímateľnými ramienkami má široké využitie. Ramienka sa dajú pripínať niekoľkými spôsobmi, napríklad tak, aby podprsenka bola použiteľná i pod blúzky s holým chrbtom, s jedným ramienkom, s hlbokým alebo americkým výstrihom na chrbte atď. Pri verzii „holý chrbát“ je najlepšie využiť tzv. samolepiacu podprsenku.

 

 

bellissima brassiereNeoddeliteľnou súčasťou šatníka sa v lete stáva podprsenka – tričko, ktorej ramienka sa spájajú medzi lopatkami. V západnej Európe tieto tričká, tzv. racerback, využívajú hlavne športovci - bežci.

 

 

leilieve 520aPodprsenky bez ramienok sú najčastejšie vybavené silikónovými alebo gumovými pásikmi všitými dovnútra podprseniek, ktoré by bez nich mohli kĺzať po tele dolu. Môžu byť ako s kosticami, bezšvové, push-up, s výstužou alebo v štýle bandeau, tvoriace súmerný pruh bez oddelených košíčkov.

 

  

Športová podprsenkaŠportové podprsenky chránia prsné tkanivo pred poškodením. Obopínajúce modely sú vhodnejšie pre menšia prsia, pevnejšie konštrukcie, ktoré obopínajú každý prsník zvlášť, potom pre poprsie väčších rozmerov.

 

 

 

Na záver treba povedať, že i ten najlepší strih, ktorý presne nesedí, je vyhodením peňazí a aj tá najkrásnejšia podprsenka , ale príliš malá alebo veľká, skončí na dne šuflíka a už nikdy neuvidí svetlo sveta. Okrem komfortu je nutné dbať na kvalitu, strih a detail. Najlepšie toho dosiahneme, budeme sa pozerať po podprsenkách vyššej cenovej kategórie. Na prvý pohľad možeme rozpoznať vysokú kvalitu materiálu, zakončenie švov a elastických materiálov. Práca najvyššej kvality a dokonalosť ušitia nám zaručí dlhú životnosť, odolnosť a ďaleko dlhšie nám poslúži.

 
Súprava LORMAR Charmant 80B + ... | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Súprava LORMAR Charmant 80B + ...

 33,80 €    23,80 €
 
Podprsenka LORMAR Susan | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka LORMAR Susan

 20,90 €    10,00 €
 
Košielka PIGEON P52 Taylor | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Košielka PIGEON P52 Taylor

 33,00 €    10,00 €
 
Podprsenka SIELEI 2448 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka SIELEI 2448

 24,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 02 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 02

 12,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 01 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 01

 13,90 €    10,00 €
 
OBSESSIVE Police dress | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

OBSESSIVE Police dress

 39,90 €    15,00 €
 
LIVCO CORSETTI Celestyne | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

LIVCO CORSETTI Celestyne

 23,00 €    10,00 €

Menu