Pančuchy

Navzdory poklesu teploty a menej príjemnej aure jesene a zimy, nastáva čas, v ktorom budeme chcieť ukázať svoje nohy. Súčasne je to obdobie plesov a osláv. V tejto sezóne bude módny punčochový tovar, ktorý bude priťahovať pozornosť - lesklé, s flitrami, trblietkami, lišiaci sa strihom i textúrou - dokonalý pre kráľovny tanečných parketov. Zato legíny ukážu svoju dravejšiu tvár - prestrihy, retiazky, kovové ozdoby - dokonalá výzva pre pravé rocové princezny.

Klasická zvodnosť

Ženskosť je krása, kúzlo myšlienky, tvar....a sila nádeje. Láska je žena, voniaca ako ruža, vôňa lesa, kvitnúca jarná lúka.           Ničím nenapodobiteľný božský tvar tela - tak o nás píšu, a my ženy, budeme robiť všetko pre to, aby sme boli krásne, takmer dokonalé.

Ako poukázal psychológ Mary Rotkiel: Ženy vnímajú oblečenie ako svoju druhú kožu, vhodne vybrané oblečenie im dodáva sebadôveru. Pokiaľ niesú presvedčené o jeho dokonalosti, odráža sa to na ich sebavedomí. Tajomstvo krásy spočíva v jedinečnom zvýraznení silných stránok, v dokonalosti a harmónii nielen u filmových hviezd, ale u každej z nás.

História

V dávnych dobách sa obliekalo do voľných šiat, nezvýrazňujúcich postavu. Stredovek zaviedol tesné oblečenie, a s ním prišiel aj korzet, ktorý slúžil k podpore pŕs s dôrazom na pás a boky. Stručne povedané - vylepšoval prírodné tvary. Tieto korzety sa nosili v 18 storočí, t.z. po celú dobu, keď sa nosili široké sukne, a bol v móde tenký pás. V polovici 19 storočia boli zrušené ramienka a rozšírené dolu (sťahoval brucho), aby sa mohol kombinovať s podväzkami s pančuchami. Na konci 19 storočia už dosahoval na stehná, čo ženské siluete dodávalo v secesii taký moderný tvar písmena S. Toto "trápenie" ukončilo až 20 storočie. Korzet bol nahradený elastickým páskom obopínajúcim pás a brucho s prackami, tzv.podväzkami, ktoré slúžili k držaniu bavlnených a neskôr hodvábnych pančúch.

OBSESSIVE Alcove stockingPodväzky upevnené okolo stehien alebo kolien boli dosť nepraktickéa nepríjemné: niekedy sa rozviazali, inokedy sa zosúvali pri rýchlejšom pohybe alebo príliš utláčali cievy. Keď boli vynájdené nylonové pančuchy a začali vládnuť bezšvíkové pančuchy, podväzkový pás sa stal nepostradeteľnou rekvizitou. Na rozdiel od dnešných pančúch - samodržiacich alebo z umelých vlákien - nylonky nebolo možné nosiť bez opory, takže podväzkový pás alebo korzet s prackami bol nutnosťou. Často mnoho žien, zvyknutých nosiť podväzkový pás, v dobe keďvstúpili do módy pančuchové nohavičky, hovorilo: "Bez podväzkového pásu mám pocit, ako by som obla nahá". ženy okamžite vedeli, že nylonky dodávajú eleganciu, šik a páčia sa aj mužom, ktorý by zošaleli re pohľad na ženské nohy v nylonkách, pôsobiacich na nich ako afrodiziakum. Výrobcovia sa rýchlo postarali, aby toto "afrodiziakum" bolo stále silnejšie, čo tiež posílilo vývoj a design tohoto odvetvia. V prípade súčasných nohavičiek a pančúch je podväzkový pás s praktického hľadiska naozaj zbytočný. Pokiaľ si ho nejaká dáma oblieka, rozhodne to nieje z dôvodu udržania pančúch. za prvé, tento druh pančúch drží sám, vďaka silónovým pásikom, ktoré sú ich súčasťou, a za druhé, tieto podväzkové pásy niesú schopné čokoľvek udržať. Novodobé pančuchy si oblečiete na nohy a držia Vám tam samé. Podväzkový pás s jemným zapinaním však neprekáža a určite zdobí.

Niečo málo o pančuchových nohavičkách

Len málokto vtedy tušil, že pančuchové nohavičky budú prvým ktorkom k zmiznutiu pančúch z trhu. Pančuchové nohavičky vynašiel v roku 1959 Allen Gantz zo Spojených štátov pre tehotnú ženu, ktorá sa sťažovala ma príliš obopínajúci podväzkový pás. Minisukňa bola druhým dôvodom. Nestalo sa tak okamžite, ale časom s tendenciou odkrývať nohy vyššie a vyššie, boli ženy nútené prejsť na pančuchové nohavičky, i keď si boli vedomé, že sú menej elegantné. S veľkým úspechom sa pančuchové nohavičky stretli u módnych návrhárov, ktorí začali presadzovať voľný - športový štýl. Dnešná technológia odevných materiálov a ergonomia spôsobili, že podväzkové pásy sú nielen funkčným, ale aj estetickým a pohodlným doplnkom.

LORMAR Utopia + vipDnešná rola podväzkového pásu

Takmer každá nevesta si obliekne pod svadobné šaty aj biele pančuchy a modrý podväzok - pre šťastie. Pančuchy sú pridržované fantastickým sedy páskom. To tiež znamená, že podväzkový pás je niečo magické, podobne ako iné doplnky dámskeho spodného prádla , má vplyv na mužskú sexuálnu fantáziu. Väčšinadnes predávaných, úzkych krajkových podväzkových pásov je určená na večerné hrátky, čo potvrdzuje tiež skutočnosť, že najväčší výber podväzkových pásov nájdete v obchodoch a erotickým prádlom. Podväzkový pás je najviac sexy súčasťou ženského spodného prádla, aká bola kedy vymyslená. Jedna s jeho reklám znie: " plný vycibreného vkusu, extravagantného štýlu s nádychom zvodnej zmyselnosti, umožňuje objavovať svoje vnútorné túžby a predstavy omnoho ľahšie". Také proste sú.....

Menu