Najväčšie chyby, ktoré robíme pri nosení spodnej bielizne. Kvôli tomuto máme problémy

Výber spodnej bielizne pre nás predstavuje rovnako dôležitú záležitosť, ako keď sa venujeme zvyšku svojho šatníka. Lenže okrem jej vzhľadu by sme mali hľadieť aj na pár praktických záležitostí, ktoré majú dopad na zdravie.

Nenosíme bavlnenú bielizeň

Lovely girl 3884Satén, čipka a iné lesklé materiály sú síce na pohľad veľmi pekné, ale zároveň nepraktické. Pocítite to najmä vtedy, ak máte časté zápaly.

Pokožka ako aj intímne partie potrebujú dýchať a tieto umelé látky im v tom nepomáhajú. Kvôli tomu dochádza k častým mykózam a zápalovým ochoreniam, ktoré sa môžu zopakovať krátko po ich skončení.

Často nosíte tangáče

Tento typ nohavičiek je určený naozaj len na špeciálne príležitosti a nie na bežné nosenie. Mal by byť súčasťou elegantného oblečenia alebo keď chcete potešiť svojho partnera.pearlight thong

Pokiaľ sa vo vašom šatníku nenájde spodná bielizeň so žiadnym iným strihom, opäť si koledujete o časté gynekologické zápaly. Baktérie z konečníka ľahko prejdú do vagíny a spôsobujú rôzne choroby. Z dlhodobého hľadiska to neprospieva ani na zlatú žilu.

Spodnú bielizeň máte aj počas spánku

Do postele nepatrí ani podprsenka, ale ani nohavičky. Neverte mýtom, že by vám bez nej počas noci ochablo svalstvo a kvôli tomu by ste mali neskôr nepekné prsia. Namiesto toho sa radšej venujte cvičeniu.

Väčšie nebezpečenstvo spôsobujú tlačiace kostice a neprimerane vyvíjaný tlak. Nohavičky zase opäť zhoršujú priebeh infekcií a podporujú ich skorý návrat.

Nenosíte ich počas dňa

Cez deň si však naopak dajte záležať na tom, aby ste nenosili oblečenie bez bielizne. Rizikové je to najmä v prípade nohavičiek, pretože niektoré látky môžu poraniť citlivú pokožku a spôsobiť tak infekciu.

Rovnako sa vám do intímnych partií môžu zaniesť nečistoty, ktoré vedú k dlhodobým zápalom. Pri chladnejšom počasí navyše riskujete prechladnutie.

Máte zlú veľkosť

Tento problém je obzvlášť nebezpečný pri podprsenkách. Keď vám kostice alebo výplne neustále tlačia do jedného bodu na prsníku, môže to spôsobiť vznik nádoru.

Pri nesprávnych nohavičkách riskujete zase trvalé podráždenie alebo mykózy, pretože vám nedoprajú potrebnú vzdušnosť.

Farebné nohavičky

Pri opakovaných infekciách zvážte aj farbu vašej spodnej bielizne. Keď si kupujete lacnejšie oblečenie, to môže byť farbené silnými chemikáliami, ktoré dráždia pokožku, ale aj citlivé prostredie vagíny.

Preto buď investujte do drahších nohavičiek, alebo noste iba bielu bielizeň, ktorá nemá v sebe nebezpečné farbivo.

Športová podprsenkaZlá bielizeň na cvičenie

Nie nadarmo sa v obchodoch predávajú športová podprsenka a nohavičky. Tie sú vyrobené z príjemného materiálu, ktorý dobre saje pot a ten nedráždi jemnú pleť. Zároveň vás netlačia a prinášajú vám dostatočné pohodlie.

Taktiež myslite na to, že hneď po cvičení by ste si mali vymeniť najmä nohavičky, aby ste sa vyhli tvorbe mykózy, ktorej sa vo vlhkom prostredí dobre darí.

Často nosíte sťahovacie nohavičky

Opäť ide o doplnok, ktorý by ste si mali dopriať len na výnimočné udalosti. Okrem toho, že tieto nohavičky nie sú vzdušné, navyše vám veľmi stláčajú oblasť čriev. To môže časom viesť k tráviacim problémom.

Periete ich bežnými práškami

Na spodnú bielizeň by ste nemali používať parfumované prípravky. Ideálne by ste ich mali prať v práškoch a géloch určených pre malé deti. Takto zabránite tvorbe infekcií, svrbeniu alebo podráždeniu.

https://diva.aktuality.sk/

Menu