Aké výhody prináša špeciálna spodná bielizeň?

Náročný zjazd vás rozpáli až vám po chrbte začne stekať pot, na sedačke sa potom trasiete zimou. Ak ste sa pri obliekaní dodržali cibuľový princíp, dôvodom toho, že vás striasa zimou už môže byť len spodná bielizeň. Spodná vrstva plní dôležitú úlohu: Odvádza vlhkosť preč od tela a pomáha pri transporte potu. Okrem toho musí vzduch medzi telom o oblečením prúdiť.

PRO ITak sa teplota tela udrží v optimálnom rozpätí – nebudete mrznúť, ani vám nebude príliš teplo. Ak bielizeň neplní svoju funkciu, spustí to reťazovú reakciu. Látka nasiakne potom, oblečenie sa lepí na telo, mokrá bielizeň sa ochladí a tým aj telo.

Preto treba vždy používať funkčné materiály a nie bavlnu – má to hneď niekoľko výhod: Funkčné vlákna odvádzajú vlhkosť preč z pokožky. Nenasiakavajú tak potom a oveľa rýchlejšie schnú. Budete mať pocit, že ste v suchu – budete sa cítiť príjemne, hoci sa budete intenzívne potiť. Okrem toho funkčné vlákna udržia telo v teple. Významnú úlohu zohráva fakt, že zohriaty vzduch nedokáže uniknúť, napriek tomu však môže cirkulovať – vzduch je predsa najlepší tepelný izolátor.

Compresion IVĎalší argument, ktorý hovorí v prospech funkčnej bielizne, je využitie plochých švov, čo zaručuje, že vám nebude nič tlačiť a oškierať. Vlákna sú na dôvažok veľmi elastické, čo zaručuje maximálnu slobodu pohybu. Bielizeň by mala sedieť tesne na telo, ale namala by vás obmedzovať.

Hneď radšej odpovieme aj na otázku, ktorú si v súvislosti s "umelými vláknami" ľudia kladú: Materiály sú vhodné aj pre alergikov, lebo majú neutrálne pH a sú dermatologicky testované. Výborné je, že sa dajú normálne prať a nemusíte ich žehliť.

Bezpodmienečne si na lyžovačku obliekajte trojštvrťové spodné nohavice, nebudú sa krčiť a tlačiť vás v lyžiarskych topánkach.

 

Zdroj: intersport.sk

 
Súprava LORMAR Charmant 80B + ... | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Súprava LORMAR Charmant 80B + ...

 33,80 €    23,80 €
 
Podprsenka LORMAR Susan | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka LORMAR Susan

 20,90 €    10,00 €
 
Košielka PIGEON P52 Taylor | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Košielka PIGEON P52 Taylor

 33,00 €    10,00 €
 
Podprsenka SIELEI 2448 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka SIELEI 2448

 24,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 02 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 02

 12,90 €    10,00 €
 
Podprsenka JULIMEX BS 01 | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

Podprsenka JULIMEX BS 01

 13,90 €    10,00 €
 
OBSESSIVE Police dress | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

OBSESSIVE Police dress

 39,90 €    15,00 €
 
LIVCO CORSETTI Celestyne | ExtraPrádlo.sk, spodné prádlo, spodná bielizeň

LIVCO CORSETTI Celestyne

 23,00 €    10,00 €

Menu